top of page

To słowa Krystyny Budnickiej i główna część tegorocznego tematu SDiM

ZGINĄĆ, ALE Z HONOREM

Krystyna Budnicka

Jedyna ocalała ze swojej rodziny

Gdy wybuchło powstanie miała jedynie 11 lat. Jako jedyna ze swojej rodziny przeżyła to wydarzenie, które wspomina jako piekło na ziemi - rozpaczliwą walkę o życie, miotanie się między rozgrzaną jak piec od pożarów ziemią, a kanałami pełnymi trupów, ostrzeliwanymi przez Niemców, gazowanymi. Kobieta zapytana o to, czy była jakaś nadzieja na zwycięstwo bez zastanowienia odpowiedziała: "Nie. Była myśl: zginąć, ale z honorem".

 

©2023 wykonanie Moja strona. Stworzono przy pomocy Wix.com

bottom of page